Pekin Eğitim Müşavirliği

TÜRKİYE GEÇİLMEZ!

TÜRKİYE GEÇİLMEZ!

Takvim yaprakları 2016 yılının 15 Temmuz'unu gösterdiğinde milletimiz bir kez daha anladı ki; tarihte olduğu gibi bu­gün de bu güzel vatanımıza, Türkiye'mize göz diken iç ve dış tehditler bulunmakta­dır. Yüce Türk milleti, aziz milletimiz dünyada eşi, benzeri görülmemiş bir yüreklilik ve cesaret ile Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) karşı büyük bir demokrasi zaferine imza atmış ve Türkiye'nin gücünü dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz gecesi insanlarımız, aziz milletimiz Türkiye geçilmesin diye canları pahasına vatan müdafaası yapmışlardır. Yüce Türk milleti demokrasiye olan inancını fiili olarak ortaya koymak suretiyle bir demokrasi zaferi kazanmıştır. Büyük mücadeleler sonucu elde edilen kaza­nımlar ne pahasına olursa olsun milletimizce korunacaktır. Buna inancımız tamdır. Milletimizin bağımsızlığına kasteden dâhili ve harici hiç­bir girişime teslim olunmayacağının vurgusu altı çizilerek 2016 yılının 15 Temmuz'unda dosta ve düşmana gösterilmiştir.

Türkiye bayrağı; vatanı, devlet ve milletiyle tektir, bölünemez ve geçile­mez. Türkiye'nin günümüz dünya düzeninde söyleyecek sözü ve haksızlıklara müdahale edecek kudreti bulunmaktadır. 15 Tem­muz destanı, milletimizin azim ve kararlılığıyla, hain darbe girişi­mine karşı duruşuyla bunun vücuda gelmiş halidir.

İstiklal ve istikbal tahayyülünden güç alan ülkemiz biz birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddet­çe geçilemeyecektir. Bu sebeple birlik ve beraberliğimize kasteden, kastedebilecek olan en küçük bir girişime dahi müsamahakâr olmamalıyız.

Ülkemiz siyasi istikrarıyla, teknolojik atılımlarıyla, genç nüfusuyla, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı insani yardımlarıyla, mazlumlara kol kanat germesiyle, askeri ve diplomatik gücüyle, güçlü demokra­sisiyle, öncü projeleriyle tüm dünyaya net bir mesaj vermektedir:

"Türkiye Geçilmez!"

"Türkiye Geçilmez" aynı zamanda "Milli İrade Geçilmez", "Mavi Vatan Geçilmez", "Siber Vatan Geçilmez", "Eren Bülbül Geçil­mez", "Milli Uzay Programı Geçilmez", "Akıncı SİHA Geçilmez", "Havalimanları Geçilmez", "TBMM Geçilmez", "Gölbaşı Geçil­mez", "Kahramankazan Geçilmez", "Kızılay Geçilmez" demektir.

Aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor şifa bekleyen gazilerimize ise sağlık temennisinde bulunuyoruz. Milli birlik ve beraberlik duygularımızın ilelebet canlı tutulması duasıyla.

Saygı ve hürmetlerimizle.

 

15 Temmuz Türkçe videoyu izlemek için   : https://www.instagram.com/tv/CRTQjXZqJyI/?utm_medium=copy_link

15 Temmuz İngilizce videoyu izlemek için : https://www.instagram.com/tv/CRTRbyNK3i8/?utm_medium=copy_link

Türkiye Cumhuriyeti Pekin Büyükelçiliği, No.9 Sanlitun, Chaoyang Bölgesi, Pekin/Çin Halk Cumhuriyeti - 86 010 65329343

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.